STRONA GŁÓWNA

THOMAS  ARNOLD

S T R O N A  A U T O R S K A

S T R O N A  A U T O R S K A

THOMAS ARNOLD

Copyright © 2018 by Thomas Arnold

(Arnold R. Płaczek)

Thomas Arnold

Urodziłem się w 1985 roku w Rybniku, a mieszkam w spokojnej miejscowości na Śląsku - Rydułtowach. Myślę, że wciąż poszukuję odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę skłoniło mnie do pisania, gdyż w szkole zawsze preferowałem przedmioty ścisłe i ostatecznie wylądowałem na kierunku farmacja. Do pewnego momentu pracowałem w zawodzie, ale od marca 2018 roku postanowiłem więcej czasu poświęcić pisaniu, któremu obecnie podporządkowuję swój dzień. Co daje pisanie? Wszystko, czego nie dawała farmacja, a w szczególności swobodę działania.

Moja literacka historia rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to ukazał się thriller medyczny o zabarwieniu sensacyjnym – ANESTEZJA. W 2015 roku książką 33 DNI PRAWDY rozpocząłem cykl powieści z detektywami Adamsem i Rossem. Od tego czasu ukazały się także: TETRAGON, HORYZONT UMYSŁU oraz EFEKTOR. Powstała również nowa dwutomowa seria o przygodach charakternej pani detektyw - Jade Reflin. W jej skład wchodzą: TRZECIA CÓRKA i CIEMNA DOLINA. W moim dorobku znajduje się również thriller MAUZOLEUM. Ta książka stanowi luźny łącznik pomiędzy seriami, który, być może, stanie się zalążkiem nowego cyklu :) Oczywiście znajdzie się też coś dla fanów krótszych form... SUBSTANCJA CZYNNA to zbiór opowiadań wcześniej publikowanych w największym magazynie branżowym - MGR.FARM, a później wydany w postaci wspomnianej antologii.

Rok 2018 uznaję za przełomowy w moim życiu. Nie tylko dlatego, iż postanowiłem w przeważającej mierze poświęcić się pisaniu. Zapragnąłem również zmierzyć się z nowym wyzwaniem i nową szufladą literatury - fantastyką. Od kilku lat pracowałem nad własnym światem fantasy (uniwersum Archeonu) i po zakończeniu pracy w aptece udało mi się osadzić w nim pierwszą z trzech założonych historii, która nosi tytuł: LEGENDY ARCHEONU - STRACH STARY I NOWY. Książka została bardzo dobrze przyjęta, co zmotywowało mnie do kontynuowania historii wykreowanego świata. Pojawił się więc tom II - NOCNE SŁOŃCA, a obecnie kończę pracę nad tomem III, który zamknie sagę LEGEND ARCHEONU, pozostawiając jednak świat otwartym na wieki :)

Gdy nie piszę, sam chętnie czytam. Nie pogardzę również ciekawym filmem czy serialem. Najczęściej sięgam po książki sensacyjne, przygodowe, kryminały, a ostatnio również powieści i opowiadania fantasy. Do moich ulubionych autorów należą: B. Haig, R. Ludlum, D. Brown, C. Cussler, H. Coben, G. R. R. Martin.

KONTAKT