Copyright © 2018 by Thomas Arnold

THOMAS  ARNOLD

S T R O N A  A U T O R S K A

S T R O N A  A U T O R S K A

THOMAS ARNOLD

Targi Książki

Wyjątkowa okazja na ploty i pogaduchy :) Byliśmy i mamy zamiar regularnie bywać w: Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Gdyni, Kędzierzynie-Koźlu. Chcielibyśmy się też pojawić w Gdańsku, Szczecinie, Zakopanem, Rzeszowie i w kilku innych miejscach. Niestety, czasem po prostu nie da się być wszędzie, a ostatnio organizatorzy nam tego nie ułatwiają :( Targi książki w Katowicach i Wrocławiu są w tym samym czasie. Podobnie targi rzeszowskie, które pokrywają się z łódzkimi.

Zamówienie bezpośrednio u wydawcy lub autora :)

Jeżeli inne sposoby zakupu zawiodą, w imieniu swoim oraz wydawcy zapraszam także do bezpośredniego kontaktu przez strony internetowe lub portale społecznościowe. Dołożymy wszelkich starań, by książki jednak się u Państwa znalazły :)

legimi

Ebooki - abonament

Portal legimi.pl oferuje również ebooki w formie abonamentowej. W dużym skrócie... Można zapłacić raz na miesiąc lub wykupić abonament roczny i cieszyć się dostępem do całej zawartości portalu.

 

Ebooki

Wszystkie moje książki są dostępne w ebookach w znakomitej większości księgarń internetowych zajmujących się rozpowszechnianiem tego typu nośników. Można szukać również przez ceneo.pl. Ebooki znajdziecie m.in. w:

www.zinamon.pl,

www.ibuk.pl,

www.ravelo.pl,

www.lideria.pl,

www.inbook.pl,

www.bezokladki.pl,

www.bookmaster.pl,

www.bookseller.pl.

www.legimi.pl

www.taniaksiazka.pl

oraz w wielu innych.

 

 

allegro

empik

ceneo

Allegro.

Nowe, używane, tanie, drogie... Kto jakie woli :)

Ta sama sytuacja. Wchodzimy na allegro.pl i w wyszukiwarce wpisujemy tytuł lub autora. W przeciwieństwie do ceneo.pl, tutaj możemy znaleźć nowe książki, nawet jeśli te wyczerpią się u dystrybutorów.

 

Księgarnie internetowe.

Tutaj z dostępnością zazwyczaj nie ma problemu. Wyjątkami są sytuacje, w których książki z jakiegoś powodu kończą się u dystrybutorów (rzadko, choć się zdarza). Jak znaleźć najtańszą księgarnię? Wchodzimy na ceneo.pl, wpisujemy dany tytuł, klikamy książkę i możemy się cieszyć ofertą 30-40 księgarń.

 

Empiki.

Na ten temat można by napisać książkę :) Czasem w nich bywam, czasem nie. Jak to sprawdzić? Można wejść na empik.com, odszukać dany tytuł, najechać na niego kursorem i wtedy pojawi się zielone pole "sprawdź dostępność". Tę samą czynność można wykonać już po wejściu na książkę. Oczywiście trzeba mieć szczęście, żeby dana pozycja była akurat w tym salonie, w którym chcemy, więc jeśli jej tam nie ma, istnieją dwie drogi... Trudniejsza - wizyta w salonie i zamówienie książki. Niestety, spotkałem się już z sytuacją, gdy obsługa z jakiegoś powodu "nie mogła" zamówić książki. Ogólnie działa to w ten sposób, że jeśli dana pozycja jest w empik.com, to powinni ją zamówić i koniec. Natomiast, jeśli nikt nie chce nam pomóc, możemy pomóc sobie sami. Droga prostsza... Proponuję wejść na empik.com i zamówić książkę z bezpłatnym odbiorem w danym salonie. Bez proszenia się i wychodzi chyba nawet taniej, niż gdyby od razu miała być na stanie... :)

 

Księgarnie stacjonarne - możliwe, choć mało prawdopodobne.

Dlaczego? Ponieważ księgarnie nie mogą mieć wszystkiego, a posiadają zazwyczaj to, co jest na topie, czyli książki rozpoznawalnych, popularnych autorów. Do takowych raczej (a nawet na pewno) się nie zaliczam, więc trudno kogokolwiek winić. Mimo to istnieje furtka, gdyż każdy księgarz, który współpracuje z ogólnopolskimi dystrybutorami: Azymutem lub Ateneum, a takowych jest naprawdę wielu, może moje książki zamówić. Jeśli nie, to chętnie się dowiem, dlaczego :)

 

Jeżeli zaś ktoś mieszka w mojej okolicy (Rydułtowy, Rybnik, Wodzisław Śl. Racibórz itp.) to najpewniejszymi miejscami są księgarnie:

 

Rybnik: Księgarnia Orbita; Rynek 12

             Księgarnia Sowa; Jana III Sobieskiego 24

 

Racibórz: Księgarnia Sowa; ul. Długa 23

 

Żory: Księgarnia Sowa; Klima 3

 

Ebooki za free, czyli... również wycieczka do biblioteki :)

Wszystkie moje książki są dostępne w formie elektronicznej, a portal Legimi dodatkowo umożliwia Czytelnikom korzystanie ze swojej oferty za pomocą bibliotek. Niestety, nie wszystkie placówki uczestniczą w tym programie :( Jak on działa? Ano bardzo prosto... Biblioteka współdziałająca z Legimi otrzymuje specjalne kody. Udostępnia je zainteresowanym Czytelnikom, a Ci mogą do woli korzystać z dobrodziejstw portalu. Preferujesz książki w formie elektronicznej? Zapytaj swojego bibliotekarza, czy placówka współpracuje z Legimi.

Książka tradycyjna, czyli wycieczka do biblioteki :)

Mimo najszczerszych chęci nie znalazłem (bo prawdopodobnie też nie istnieje) ogólnopolskiej wyszukiwarki książek w bibliotekach. Wprawdzie istnieje strona www.szukamksiążki.pl, ale nie ma w niej wszystkich placówek. A to dlatego, że różne biblioteki pracują na różnych systemach. Mimo to każda jakiś posiada, więc wystarczy po prostu wejść na stronę internetową biblioteki i sprawdzić w jej katalogu on-line, czy książka jest dostępna :) Jestem pewny, iż nieraz się okaże, że danej pozycji nie będzie, ale wierzcie mi... Bibliotekarze to naprawdę fajni ludzie i zazwyczaj wystarczy poprosić, aby jakaś książka została zamówiona na stan. Dotyczy to zarówno bibliotek głównych, jak i filii :) A mnie również będzie bardzo miło, jeśli pojawię się w nowym miejscu :) :) :)

Gdzie można wypożyczyć?

Gdzie można kupić?